pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 9 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2101

Klub podróżnika w Pawłowicach - gościem Cezary Borowy

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza 22 czerwca o 17.00 na spotkanie Klubu Podróżnika-Pasjonaty, naszym gościem będzie Cezary Borowy, autor nagradzanej książki "Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach".

Cezary Borowy to Absolwent Wydziału Ogrodnictwa SGGW, podróżnik, przewodnik po Azji, z zamiłowania dendrolog, właściciel firmy usługowej, ojciec dwóch dorosłych synów, z których jest bardzo dumny.

W latach 80-tych istniały liczne i dobrze zorganizowane polskie grupy przemytnicze w Azji Południowej. Przerzucali ogromne ilości elektroniki i złota z Singapuru do Indii. Ryzykowali bardzo wiele, łatwo mogli trafić do więzienia. A w powszechnej opinii, biały z więzienia w Indiach wychodzi tylko nogami do przodu. To była młoda polska inteligencja, stworzyli zżytą społeczność kilkuset młodych wykształconych ludzi, którzy uciekli z komunistycznego kraju i latami mieszkali w tropikach. Mogli przetrwać tylko dzięki legendarnej wręcz solidarności tej wspólnoty. Nigdy nikogo nie zostawiali samego. Każdy z nich w razie kłopotów mógł liczyć na wsparcie przyjaciół.

Uczestnik tamtych wydarzeń po wycofaniu się z nielegalnych interesów i powrocie do kraju przez 30 lat wiódł bardzo zwyczajne życie. Założył rodzinę, pracował, wychowywał synów. Nikt z jego otoczenia nie podejrzewał, że jego przeszłość kryje taką tajemnicę. Nawet jego dzieci nie wiedziały, że kiedyś wiódł tak burzliwe życie.

W 2018 roku udaje się na pieszą, samotną wędrówkę przez Indie aby rozliczyć się ze sobą i dowiedzieć jak tamto życie było możliwe. Jaki wpływ wywarło na dalsze jego losy. Teraz jako dojrzały mężczyzna jak to ocenia? Czy nie żałuje tamtych decyzji? Dlaczego tak otwarcie o tym pisze?

Odpowiedzią na te pytania podzieli się z Państwem na spotkaniu autorskim. Będą przemytnicze historie i relacje z pieszej wędrówki. Gdzie w Indiach rośnie popularny w naszych domach fikus o średnicy 150 metrów?

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem wymogów sanitarnych, przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

cezary borowy, GBP Pawłowice

ar / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.