pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 lipca 2021
  • 11 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3184

Spływ pontonowy na Dunajcu i przejście przez Wąwóz Homole

Za nami:

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza do udziału w rodzinnym wyjeździe na spływ pontonowy na Dunajcu i przejście przez Wąwóz Homole. Wyjazd odbędzie się w środę, 11 sierpnia.

spływ pontonowy
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Zbiórka przed wyjazdem zaplanowana jest na godzinę 7.00 na parkingu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Szymborskiej 1). Grupa uda się autokarem do Sromowiec Niżnych, skąd rozpocznie się spływ pontonowy na Dunajcu. Na jednym pontonie będzie płynąć 6-9 osób. W każdym pontonie znajdować się będzie dodatkowo sternik zapewniony przez organizatora. Trasa będzie prowadzić malowniczym Przełomem Dunajca w Pieninach ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy (ok. 14 km, czas przepłynięcia ok. 2 godzin). Następnie grupa uda się autokarem do miejscowości Jaworki, skąd rozpocznie przejście przez Wąwóz Homole na Polanę Bukowinki. Na Polanie Bukowinki przewidywany jest obiad i czas wolny. Zjazd kolejką linową Homole do Jaworek, a następnie powrót autokarem do Goczałkowic-Zdroju. Przewidywana godzina powrotu - ok. 21.00.

Spływ pontonowy na DunajcuSpływ pontonowy na Dunajcu w Pieninach odbywa się pod okiem instruktorów. To świetna propozycja dla rodzin, osób w każdym wieku. Niezwykłe widoki, nadzwyczajne krajobrazy w parku narodowym między Polską a Słowacją stanowią o unikalności Pienin. Na trasie spływu na Dunajcu znajduje się kilka miejsc, gdzie fale dostarczają niezapomnianych wrażeń. Praca zespołowa wszystkich uczestników gwarantuje niesamowitą przygodę i wymusza czynny udział w spływie.

Grupa docelowaDzieci wraz z rodzicami, młodzież szkolna, młodzież studencka, osoby dorosłe - wszyscy uczestnicy muszą potrafić pływać.

Jak się przygotować do spływu i wycieczkiNależy posiadać niezbędną odzież i obuwie na spływ pontonowy. Po zakończeniu spływu pontonowego każdy uczestnik musi posiadać rzeczy do przebrania: koszulka, spodenki, buty sportowe, ręcznik.

Organizator wyjazdu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju w ramach opłaty wpisowej zapewnia: przejazd autokarem, udział w spływie pontonowym, obiad, bilet na kolejkę liniową, ubezpieczenie NNW. Spływ organizowany jest we współpracy z firmą Fun Time, która specjalizuje się w tego typu przedsięwzięciach i posiada odpowiedni sprzęt (atestowane pontony) wraz z wyposażeniem indywidualnym (kaski, pagaje, kamizelki).

KosztyKoszt udziału w wyjeździe dla osoby pełnoletniej wynosi 80 zł, zaś za dzieci i młodzież (rocznik 2002 i młodsi) - 70 zł.

ZapisyZapisy przyjmowane są w kasie krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Szymborskiej 1) do wyczerpania miejsc (limit: 50 osób) nie później niż do 1 sierpnia 2021 roku. Każda osoba uczestnicząca w wyjeździe musi przy zapisie dostarczyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w wyjeździe.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.