pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 28 lipca 2021
  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 10272

[FOTO] Święto plonów i konkurs koron dożynkowych w Miedźnej

W niedzielę, 29 sierpnia na boisku sportowym w Miedźnej odbyło się święto plonów. Gwiazdą uroczystości był Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Zobaczcie fotorelację!

Dożynki gminne w Miedźnej - 29.08.2021 · fot. UG Miedźna


Uroczystości rozpoczęła msza święta w drewnianym kościele św. Klemensa, który w tym roku świętuje 300-lecie swojego istnienia. Nie zabrakło tradycyjnego korowodu dożynkowego z paradą pojazdów rolniczych. Później rozpoczęła się impreza główna na boisku tuż obok świątyni. W ceremoniale dożynkowym wziął udział zespół Górzanie. Tegorocznymi Starostami byli Małgorzata i Jacek Szafronowie.

Dożynki w Miedźnej - 29.08.2021 · fot. Natalia Modrzewska


Podczas uroczystości wręczono odznaczenia "Order Serca - Matkom Wsi" oraz "Złoty Kółkowicz", a także jak co roku "Miedźniańskie Ule" - nagrodę gminy za działalności kulturalną.

Goście podziwiali wystawę plonów, Koła Łowieckiego "Bażant". Pojawiło się stoisko pszczelarzy, na którym chętni mogli spróbować pysznych miodów. Były też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z regionalnymi potrawami. Dla dzieci rozstawiono dmuchany plac zabaw. Wieczorem mieszkańcy bawili się wspólnie z zespołami "Long &Junior i Oskar.

Konkurs koron w gminie Miedźna - 29.08.2021 · fot. UG Miedźna


W czasie Dożynek Gminnych przyznano nagrody w konkursie na korony dożynkowe. Arcydzieła przerosły wyobrażenia komisji. Każda z nich była wyjątkowa i piękna. Po wnikliwej ocenie 6 wieńców dożynkowych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli, Frydka, Gilowic, Miedźnej, Grzawy i Góry komisja zgodnie z regulaminem konkursu postanowiła przyznać następujące nagrody:

  • I miejsce dla koła Gospodyń Wiejskich w Woli, w Gilowicach i Grzawie,
  • II miejsce dla koła Gospodyń Wiejskich w Miedźnej, we Frydku i Górze.


Dekoracje dożynkowe w Miedźnej - 29.08.2021 · fot. UG Miedźna

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.