pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 29 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5471

Szczepienia przeciwko COVID-19 w plenerze w sierpniu i wrześniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Gmina Pawłowice wspólnie z Punktem Szczepień Powszechnych w Bąkowie organizuje punkt szczepień w plenerze, który będzie działał w ramach wydarzeń odbywających się w sierpniu i wrześniu na terenie gminy. 1 sierpnia w parku przy inhalatorium obok punktu szczepień pojawi się też Gminny Punkt Spisowy.

szczepienie, szczepionka
Szczepionka przeciw COVID-19 · fot. pless.pl


Pierwsza okazja do zaszczepienia się będzie 1 sierpnia, podczas Magicznego Pikniku organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w parku przy inhalatorium.

Od godziny 16.00 do 19.30 mieszkańcy będą mieli możliwość zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Szczepione będą osoby, które ukończyły 16 lat, po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego. Dostępne szczepionki to Pfizer i Johnson Johnson (dostępność szczepionek jest uzależniona od realizacji dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych). Na miejscu każda osoba zaszczepiona otrzyma certyfikat.

Kolejne możliwości skorzystania z plenerowego punktu szczepień w gminie Pawłowice:

  • 19 sierpnia, podczas Eko-targu, w godzinach od 8.00 do 12.00,
  • 20 sierpnia, na osiedlu, od godz. 15,00 do 20.00,
  • 29 sierpnia, podczas Biegu Pawłowickiego, w parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka, w godzinach od 8.00 do 16.00,
  • 5 września, podczas Dożynek, na rynku przy Urzędzie Gminy, od godz. 13.00 -19.00,
  • 25 września, podczas Śląskiego Święta Karpia, na rynku przy Urzędzie Gminy, od godz. 9.00 do 17.00.


W niedzielę, 1 sierpnia, od godz. 16:00 do 19:00,w parku przy inhalatorium obok punktu szczepień pojawi się też Gminny Punkt Spisowy. W punkcie będzie można spisać się z pomocą rachmistrza gminnego. Przy spisaniu konieczne będzie podanie m.in. numerów PESEL osób zamieszkujących lokal oraz powierzchni użytkowej tego lokalu. Przypominamy, że spisanie się w ramach trwającego od 1 kwietnia 2021 roku Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkiem każdej osoby stale lub tymczasowo przebywającej na terenie kraju na dzień 31 marca 2021.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj