• 21 maja 2021
  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 15692

Sylwia Indeka drużynową mistrzynią Europy!

W niedzielę zakończyły się rozgrywane na Stadionie Śląskim drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Reprezentacja Polski z Sylwią Indeką w składzie zdobyła złoty medal!

sylwia indeka
Sylwia Indeka drużynową mistrzynią Europy! · fot. PZLA / Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk

W drużynowych mistrzostwach Europy (Superliga) rywalizowało siedem krajów. Oprócz Polek i Polaków na Stadionie Śląskim zaprezentowali się lekkoatleci z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Portugali. Biało-czerwoni rzutem na taśmę, w ostatniej z czterdziestu dyscyplin zapewnili sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Włoch, a trzecie miejsce przypadło lekkoatletom z Wielkiej Brytanii.

Sylwia Indeka, zawodniczka LKS-u Pszczyna, wystartowała w biegu na dystansie 5000 metrów. Pszczynianka dobiegła do mety na 7. miejscu, jednak należy wspomnieć, że rywalizowała z doświadczonymi, najlepszymi zawodniczkami z Europy.

Sylwia Indeka wystartowała w biegu na dystansie 5000 metrów · fot. PZLA / Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk