pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 3693

Radni gminy Pszczyna poparli apel dotyczący uzdrowiska

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie przyjęto uchwałę w sprawie poparcia stanowiska Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój w sprawie wystąpienia z apelem dotyczącym uzdrowiska.

Uzdrowisko Goczałkowice
Radni gminy Pszczyna poparli apel dotyczący uzdrowiska


Samorząd gminy Goczałkowice-Zdrój apeluje do Rady Ministrów o podjęcie w trybie pilnym kompleksowych rozwiązań prawnych wspierających branżę uzdrowiskową oraz zapewniających tej branży rekompensatę z tytułu konsekwencji związanych z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Wprowadzenie rozwiązań osłonowych pozwoli Spółce Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o. o. przetrwać okres pandemii, a w przyszłości kontynuować dotychczasową działalność leczniczą. Uzdrowisku potrzebne jest dedykowane wsparcie, bez którego nie będzie w stanie utrzymać swojej działalności, czy też podnieść się po kryzysie i dalej funkcjonować.

W świetle powyższego Rada Miejska w Pszczynie postanowiła poprzeć apel Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój (pisaliśmy o nim tutaj), podejmując niniejszą uchwałę. Za jej przyjęciem pszczyńscy radni opowiedzieli się jednogłośnie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.