pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • 17 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 8130

Można składać wnioski do pilotażowego programu dla Pszczyny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Zapowiadany w czwartek, 15 kwietnia na konferencji prasowej pilotażowy program wchodzi w życie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW Katowice) ogłosił już nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego programu "Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach - pilotaż" na terenie gminy Pszczyna.

kominy
fot. UM Pszczyna


Program skierowany jest do osób fizycznych - właścicieli lub współwłaścicieli lokali mieszkalnych oraz do wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych mieszczących od 3 do 20 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych na terenie Gminy Pszczyna. Wsparciem objęte są przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Dodatkowo przewiduje się dofinansowanie działań informacyjno-promocyjnych realizowanych przez Gminę.

Na dofinansowanie przedsięwzięć przewidziano kwotę: 6.070.000 zł w formie dotacji, w tym 70.000 zł dla Gminy Pszczyna na działania informacyjno-promocyjne związane z programem.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 16 kwietnia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2022 r. lub do wyczerpania budżetu Programu.

Osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe mogą składać wnioski o dofinasowanie za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD), po utworzeniu konta i zalogowaniu, na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod adresem gwd.nfosigw.gov.pl. Wniosek należy wypełnić i przesłać przez GWD, a następnie złożyć w formie:

  • elektronicznej - na wyznaczoną skrzynkę podawczą WFOŚiGW Katowice znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), po uprzednim opatrzeniu go kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym Wnioskodawcy lub w przypadku wspólnoty mieszkaniowej osoby/osób upoważnionej/ych do reprezentacji Wnioskodawcy,
  • papierowej - przez dostarczenie wraz z załącznikami do WFOŚiGW Katowice, po uprzednim pobraniu PDF wniosku przesłanego przez GWD, wydrukowaniu i opatrzeniu go podpisem własnoręcznym Wnioskodawcy lub w przypadku wspólnoty mieszkaniowej osoby/osób upoważnionej/ych do reprezentacji Wnioskodawcy.


Dostarczenie może nastąpić:
  • osobiście albo za pośrednictwem kuriera do WFOŚiGW Katowice,
  • za pośrednictwem placówki pocztowej,
  • za pośrednictwem gminy Pszczyna.
  • Szczegółowe informacje dotyczące składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie zawarte są w Regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu.


Sposób składania wniosku o dofinansowanie dla Gminy Pszczyna na działania informacyjno-promocyjne został określony w Regulaminie naboru. Wszystkie dokumenty do pobrania znajdą Państwo na stronie Urzędu Miejskiego: www.pszczyna.pl/main/aktualnosci/Mozna-juz-skladac-wnioski-w-ramach-pilotazowego-programu-dla-Pszczyny/idn:2085

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie złożonego przez Gminę Pszczyna na realizację działań informacyjno-promocyjnych oraz zawarciu umowy z WFOŚiGW, możliwe będzie uzyskanie dodatkowego wsparcia ze środków Gminy na podstawie przygotowanego przez Gminę regulaminu współfinansowania przedsięwzięć.

Więcej o programie piszemy w artykule:
[WIDEO] 6 mln na źródła ciepła dla budynków wielorodzinnych.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna, WFOŚiGW w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj