pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3000

[WIDEO] Gitarowy Rekord Świata - gramy Hendrixa z Wrocławiem!

19 czerwca mamy wyjątkową okazję, by dołączyć do gitarowej rodziny z całego świata! Pszczyna, jak wiele innych miejscowości w kraju i na świecie, połączy się online z Wrocławiem - głównym organizatorem Gitarowego Rekordu Świata. Wszyscy razem zagramy utwór "Hey Joe"! Przy okazji uczestnicy włączą się w zbiórkę pieniędzy na pomoc Filipkowi Cholewie i Arkowi Porwołowi! Sebastian Kowol - gitarzysta zespołu PIN przygotował film instruktażowy, w którym prezentuje, jak zagrać gitarowy klasyk!Od 2003 roku na wrocławskim rynku gitarzyści zbierają się, by zagrać w jednym czasie najbardziej znany kawałek Jimiego Hendrixa i pobić Gitarowy Rekord Guinessa. To, co od tylu lat dzieje się we w stolicy Dolnego Śląska, w czasie pandemii nabrało nowego wymiaru. W tym roku wydarzenie odbywa się stacjonarnie oraz on-line pod hasłem Gitarowy Rekord Świata. Pszczyna chce przyłączyć się do gry!

Impreza odbędzie się 19 czerwca o 13.30, w Parku Zamkowym w Pszczynie, a przy kiepskiej pogodzie w Pszczyńskim Centrum Kultury. Organizatorem koncertu jest Pszczyńskie Ognisko Muzyczne, przy współpracy Pszczyńskiego Centrum Kultury. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Każdy grający na gitarze, basie, ukulele, czy mandolinie może włączyć się w ustanowienie rekordu! Nie musisz być wirtuozem, wystarczy, że nauczysz się grać utwór "Hey Joe", który zagrasz na pięciu akordach: C/G/D/A/E. Nie musisz być pełnoletni, nawet lepiej, naucz rodziców grać i będzie nas więcej. Poniżej znajdziesz film instruktażowy jak to zagrać! Każdy uczestnik po zalogowaniu w dniu koncertu dostanie certyfikat rekordzisty. Udział jest bezpłatny!

Sebastian Kowol uczy, jak zagrać utwór Hey Joe
Sebastian Kowol uczy, jak zagrać utwór Hey Joe · fot. Sebastian Kowol


- Mamy nadzieją na piękną pogodę i zgromadzenie wszystkich lokalnych pasjonatów gitary! Połączymy się online z Wrocławiem - głównym organizatorem Gitarowego Rekordu Świata i wszyscy razem zagramy utwór "Hey Joe"! Jak co roku jest możliwość zamówienia rekordowej koszulki. Chcemy też przyłączyć się do akcji zbiórki pieniędzy na pomoc Filipkowi Cholewie i Arkowi Porwołowi - zapraszają organizatorzy.

Bieżące informacje o Rekordzie:

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.