pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2031

Sklepowy rabuś w rękach policjantów. Sprawa w sądzie

Kilka dni temu podczas patrolu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w pośpiechu oddalali się ze sklepu, a jeden z nich w rękach miał butelkę alkoholu. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że towar został skradziony. Mężczyzna był już karany za kradzieże mandatem karnym w związku z czym policjanci, tym razem skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

alkohole, sklep, kradzież
Sklepowy rabuś w rękach policjantów. Sprawa w sądzie · fot. KPP Pszczyna


Wydział Prewencji to jeden z tych, który się spotyka codziennie na ulicach polskich miast. Podczas patrolu policjanci wykonują szereg zadań. Zawsze muszą być gotowi do działania, czujnie obserwować otoczenie. Kilka dni temu podczas patrolu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w pośpiechu oddalali się ze sklepu. Ich uwagę zwróciła butelka alkoholu trzymana przez jednego z nich w rękach.

Mundurowi udali się za osobami celem sprawdzenia tego podejrzanego działania. Osoby wylegitymowano, a następnie rozpytano w związku z ich nerwowym zachowaniem. Policjanci szybko ustalili, że alkohol, który jeden z mężczyzn miał przy sobie pochodzi z kradzieży. W toku dalszego postępowania towar został zwrócony do sklepu, a policjanci zabezpieczyli nagranie z niechlubnym procederem w roli głównej. Okazało się, że mężczyzna był już karany mandatem za kradzież. W związku z tym policjanci zdecydowali o skierowaniu wniosku do sądu o ukaranie.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.