pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2919

[FOTO] Misie zawitały do Pszczyny - akcja przeciw przemocy

Fundacja "Warto Żyć Dla Kogoś" oddział Tychy 9 Gwiazd Południa zaprosiła w sobotę, 12 czerwca do najbardziej popularnych miejsc w Pszczynie - do parku i na Rynek. Można było znaleźć tam pluszowe misie w bandażach i plastrach, promujące akcję przeciw przemocy w rodzinie pod nazwą "Użyj serca, nie pięści"!

Misie - symbole akcji przeciw przemocy zawitały do Pszczyny - 12.06.2021 · fot. Fundacja Warto Żyć dla Kogoś Oddział Tychy


Akcja społeczna pt.: "Użyj serca, nie pięści" zwróciła uwagę na bardzo duży problem dotyczący przemocy domowej wobec kobiet, dzieci oraz mężczyzn. Pandemia COVID-19 zwiększyła ten problem, niejednokrotnie w zaciszu domów i mieszkań odbywają się straszne w skutkach tragedie...

Ogólnopolska akcja dedykowana była osobom pokrzywdzonym przez przemoc fizyczną oraz psychiczną. Happening odbywał się w 50 miastach w całej Polsce, w tym w Pszczynie w dniach 11-13 czerwca.Happening polegał na ustawieniu w strategicznych miejscach ponad 50 miast i miejscowości w Polsce pluszowych misiów, obrazujących przemoc domową poprzez plastry i bandaże, z których miały zrobione opatrunki. Każdy pluszowy miś posiadał zawieszkę informującą o rozwiązaniach pomocowych dla ofiar przemocy. Obok misiów pozostawione były ulotki do zabrania przez przechodniów, z podanym numerem "Niebieskiej Linii, oraz informacją o możliwości pobrania aplikacji "Twój Parasol".

użyj serca nie pięści
Do włączenia w akcję zaproszeni są motocykliści · fot. Fundacja Warto Żyć dla Kogoś


W promocję akcji włączyli się również motocykliści, którzy w te dni umieścili na motorach maskotki. Jako ambasadorowie do akcji dołączyli zawodowi sportowcy, trenerzy oraz aktorzy, którzy dołożyli, nagłaśniając akcję w mediach społecznościowych.

Każdy, kto znalazł misia ze śladami przemocy w przestrzeni publicznej, mógł wrzucić jego zdjęcie na swoje social media wraz z hasztagiem: #UżyjSercaNiePięsci.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.