pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 10024

Zmiany personalne w pszczyńskich parafiach. Nowi wikariusze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

W katowickiej katedrze Chrystusa Króla arcybiskup Wiktor Skworc wręczył w ubiegłym tygodniu dekrety księżom wikariuszom, którzy od 28 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Zmiany personalne czekają pszczyńskie parafie.

kościół wszystkich świętych, msza
Ks. Łukasz Piper (z prawej) - dotychczasowy wikariusz w parafii Wszystkich Świętych przechodzi do parafii katedralnej w Katowicach


We wtorek 15 czerwca prawie 90 księży, w tym 3 tegorocznych neoprezbiterów naszej archidiecezji otrzymało dekrety na nowe placówki duszpasterskie.

Ks. Łukasz Piper z parafii Wszystkich Świętych zostanie wkrótce wikariuszem parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach. W Pszczynie posługiwał od 2017 roku. W starym kościele w Pszczynie zastąpi go ks. Grzegorz Wieczorek, który dotychczas służył w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich-Kamieniu.

Nowym wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej będzie natomiast ks. Maciej Soluch, który dotychczas posługiwał w parafii św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Ks. Rafał Moroń - obecny wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża - zostanie przeniesiony do Rybnika-Popielowa, do parafii Trójcy Przenajświętszej.

Ks. Bartosz Jankowski będzie służył w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku, dokąd przyjdzie z parafii św. Józefa w Chorzowie. Zastąpi ks. Bogusława Świecha, który zostanie od sierpnia administratorem
parafii św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich - Michałkowicach.

Nowi wikariusze pojawią się również w parafiach w Suszcu i Woli.

Pełna lista księży, który otrzymali dekrety, jest dostępna na stronie:
archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/1934-dekrety-wikariuszowskie-rozdane

ar / pless.pl, źródło: Archidiecezja Katowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj