pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • 25 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4842

[ZDJĘCIA] Bankowa Street Live - koncert zespołu Hard Rockets

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

W czwartek o 20.00 na ulicy Bankowej w Pszczynie pod kolorowymi parasolkami zagrał zespół Hard Rockets. Koncert odbył się w ramach cyklu Bankowa Street Live.

Bankowa Street Live - zespół Hard Rockets - 24.06.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic. Zespół powstał w 2004 roku i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie tworząc muzykę z pogranicza hard rocka, bluesa, funku i soulu, zaprawioną niepowtarzalnym, lokalnym kolorytem.

Przez lata skład nieznacznie ewoluował a zespół działał głównie na lokalnej, śląskiej scenie, choć zdarzały się i takie ewenementy jak koncert w Będzinie, III Miejsce na festiwalu "Muzyczna Jesień" w Grodkowie (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008).

Przełomowym okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzały teledysk i singiel pod tytułem "Elektryczne Dziady" stanowiący hard rocketową interpretację fragmentu "Dziadów" Adama Mickiewicza. Utwór do dziś pojawia się na antenie Antyradia, w swej audycji w Radiu Nowy Świat zaprezentował go również Wojciech Mann. Na listach przebojów Turbo Top Antyradia i w FastForwardCharts dotarł do pierwszego miejsca, był również nominowany w kategorii "przebój rocku 2020" w plebiscycie Płyta Roku Antyradia.

Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP. Kolejny - tym razem w pełni autorski - singiel pod tytułem "Błękitna Sukienka" można było usłyszeć między innymi w Antyradiu oraz Radiu Nowy Świat. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, której premiera planowana jest na Noc Dziadów 2021.

ab / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bankowa Street LIVE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj