pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 1434

Budowa parkingu i modernizacja kanalizacji w Woli

W związku z realizacją przez gminę Miedźna budowy parkingu przy ul. Górniczej w Woli, spółka GZGK przeprowadziła na terenie objętym inwestycją kompleksowe prace modernizacyjne infrastruktury kanalizacyjno-wodociągowej.

Budowa parkingu i modernizacja kanalizacji w Woli - 07.2021 · fot. UG Miedźna


Zlikwidowano funkcjonujący od lat tymczasowy rurociąg tłoczny oraz tymczasową przepompownię ścieków. Wykonano nowy rurociąg tłoczny o długości 130 m oraz rurociąg grawitacyjny o długości 54m, a także wybudowano nową, docelową przepompownie ścieków o parametrach pozwalających w przyszłości na przetłaczanie zwiększonej ilości ścieków. Wymieniono przebiegający pod ul. Górniczą oraz projektowanym parkingiem stalowy odcinek sieci wodociągowej o średnicy fi 100 ulegający częstym awariom, na rurociągu z materiału PE o średnicy fi 150. Długość nowego odcinka wyniosła 62m.

Wykonane prace modernizacyjne wykluczą powstawanie w przyszłości awarii na sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na obszarze inwestycyjnym.

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.