pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 1161

Kiedy warto kupić ubezpieczenie szyb samochodowych?

Materiał partnera:

Każdy posiadacz zarejestrowanego pojazdu mechanicznego powinien obowiązkowo zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Taka ochrona może go uchronić przed finansową odpowiedzialnością za szkody spowodowane ubezpieczonym pojazdem. Poza tym można się również zdecydować na ubezpieczenia dobrowolne, które zapewniają dodatkową ochronę. Jak działa ubezpieczenie szyb w aucie i czy warto je wykupić?

Whitpress


Na czym polega ubezpieczenie szyb?Bez względu na to, jak ostrożnie jeździmy i po jakich drogach, mogą się nam przydarzyć szkody w pojeździe. Wystarczy, że o szybę uderzy kamyk i problem gotowy - pojawi się odprysk, który może być nawet niewielki, wręcz mało widoczny, co nie oznacza, że można pozostawić szybę w takim stanie. W UNIQA szkody szybowe są jednymi z najczęstszych, które zgłaszają nasi klienci - m.in. z tego powodu wielu posiadaczy pojazdów, którzy decydują się na ubezpieczenie OC, wybiera również ubezpieczenie szyby w aucie. Czy jednak nie lepiej zdecydować się na autocasco?

AC to ochrona ubezpieczeniowa, która może obejmować wiele zdarzeń, a w tym kradzież samochodu, jego uszkodzenie w wyniku działania sił przyrody, szkody spowodowane przez osoby trzecie czy też przez samego kierującego pojazdem. Koszt autocasco jest znacznie wyższy niż ubezpieczenia szyb, dlatego ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na taką ochronę, powinni wziąć pod uwagę właśnie ubezpieczenie szyb. Czy to jednak na pewno się opłaca?

Weźmy pod uwagę wystąpienie jednej szkody, która spowodowała, że szyba wymaga wymiany. W przypadku gdyby chodziło jedynie o odprysk, wówczas koszt likwidacji usterki wiązałby się z wydatkiem od 100 do 200 zł, w zależności od tego, w jakim mieście oraz z usług jakiej firmy skorzystamy. Większy koszt pojawia się wówczas, gdy konieczna jest wymiana szyby czołowej. Za samą usługę należy zapłacić do 100 do około 500 zł, natomiast do tego dochodzi jeszcze wydatek za zakup samej szyby, który może przekraczać nawet 1000 zł, a w przypadku aut klasy premium, nawet kilka tysięcy. Jak widać, jedna szkoda może się wiązać z wysokim kosztem, a przecież takich zdarzeń może być wiele. W UNIQA zapewniamy pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyb do 4000 tys. zł. W przypadku pierwszej szkody nie obowiązuje udział własny, natomiast w kolejnych wynosi on 25 proc i dotyczy wymiany szyby czołowej. Po zgłoszeniu szkody jest ona zlikwidowana nawet w ciągu 2 dni w renomowanej sieci warsztatów, która specjalizuje się w naprawie i wymianie szyb.

Kto może wykupić ubezpieczenie szyb?W UNIQA ubezpieczenie szyb samochodowych jest dostępne dla tych klientów, którzy zdecydowali się na polisę OC w naszym towarzystwie. Ci, którzy wybrali autocasco mają już ochronę szyb i nawet jeśli zgłoszą szkodę w ramach AC, to nie wpłynie na ich ofertę odnowienia polisy. Ile należy zapłacić za ubezpieczenie szyb? OC kalkulator jest narzędziem, który umożliwia wyliczenie, ile będzie kosztować obowiązkowe OC, a także przy okazji dobrowolne opcje, na które zdecyduje się klient. Po ustaleniu kosztu takiej ochrony można szybko i bezpiecznie zawrzeć umowę, a następnie zapłacić składkę online. Nie ma konieczności pojawiania się w placówce naszego towarzystwa.

Zaletą zakupu ubezpieczenia OC przez internet jest rabat w wysokości 15 proc., a także dodatkowe 5 proc. zniżki na ochronę kolejnego pojazdu. Warto pamiętać, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania przy sobie w aucie polisy. W razie potrzeby funkcjonariusze mogą łatwo zweryfikować, czy auto jest ubezpieczone. Ponadto, jeśli w czasie kontroli wykryją oni, że szyba auta jest uszkodzona, to mogą nałożyć na posiadacza mandat w wysokości do 500 zł, a nawet zatrzymać dowód rejestracyjny, jeżeli stwierdzą, że jazda takim samochodem może stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.