pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 5248

Miał być tylko świadkiem. Okazał się być poszukiwanym

W poniedziałek, 26 lipca policjanci mieli doprowadzić do sądu świadka, który notorycznie uchylał się od obowiązkowego stawiennictwa na przesłuchaniu. Mundurowi ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Podczas wykonywania czynności okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z komisariatu policji w Woli podczas porannej odprawy otrzymali, między innymi, zadanie dotyczące realizacji doprowadzenia osoby do Sądu Rejonowego w Pszczynie, która miała być przesłuchana w charakterze świadka. Polecenie sądu to efekt systematycznego uchylania się od obowiązku stawiennictwa na rozprawach.

Funkcjonariusze posiadali wiedzę na temat mężczyzny i jego miejsc przebywania. Udali się pod wskazany adres, gdzie miał znajdować się 23-letni mieszkaniec powiatu. Pomimo że mężczyzna był znany policjantom osobiście, przystąpiono do legitymowania, a następnie dokonano sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych.

W czasie wykonywania tych czynności ustalono, że jest wobec niego wydany nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego w Bielsku-Białej w związku z popełnieniem przez niego przestępstw o charakterze narkotykowym. Zgodnie z procedurą, mężczyzna został przesłuchany przez sąd, a następnie osadzony.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.