pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3287

Dotacje na fotowoltaikę: trzecie spotkanie informacyjne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

W poniedziałek, 2 sierpnia w godzinach 15.00 - 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbędzie się trzecie spotkanie informacyjne wszystkich zainteresowanych dotacjami na instalacje fotowoltaiczne w ramach projektu "Słoneczna Gmina Pszczyna- Etap I".

fotowoltaika
fot. UM Pszczyna


- Instalacje fotowoltaiczne są jedną z alternatyw pozyskania energii. Obserwuję, że coraz większa grupa mieszkańców gminy Pszczyna decyduje się na montaż paneli lub nosi się z takim zamiarem. Dlatego jako gmina pozyskaliśmy środki i uruchomiliśmy program "Słoneczna Gmina Pszczyna", w ramach którego możliwe jest otrzymanie dotacji do 10 tysięcy złotych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Poniedziałkowe spotkanie w ratuszu poprowadzą przedstawiciele Operatora Projektu - firmy REVITAL-INVEST sp. z o.o. (tel. 600310766). Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz zasady i terminy dotyczące naboru do programu.

Spotkanie będzie miało charakter informacyjny. Odbędzie się w godzinach 15.00 - 17.00 i przeprowadzone zostanie w ścisłym reżimie sanitarnym (obowiązek maseczek i dystansu społecznego). Sala sesyjna mieści się na drugim piętrze.

Warto dodać, że wnioski o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych są przyjmowane od piątku, 23 lipca. Punkt obsługi mieszkańców znajduje się w Centrum Handlowo-Usługowym Koszary Ułańskie (ul. Kopernika 3, lokal nr 5) i w okresie naboru będzie czynny w następujących godzinach:

  • poniedziałek 9:00 - 17:00
  • wtorek: 7:00 - 15:00
  • środa 7:00 - 15:00
  • czwartek 7:00 - 15:00
  • piątek 7:00 - 15:00
  • sobota: 6:00 - 14:00


Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania uruchomiono także specjalny serwis internetowy. Znajduje się on pod adresem: www.fotowoltaika.pszczyna.pl.

Projekt "Słoneczna Gmina Pszczyna- Etap I" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj