pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • 23 maja 2021
  • wyświetleń: 16048

Wznowa choroby u Arka Porwoła. Trwa zbiórka na ratowanie życia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Arek Porwoł" podaj

Arek Porwoł z Wisły Wielkiej walczy z rakiem mózgu - glejakiem IV stopnia. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że kuracja idzie dobrze. Jednak problemy z lewą nogą i utrudnione chodzenie dały sygnał, że coś jest nie tak. Szybki rezonans pokazał, jak bardzo jest źle. Nastąpiła wznowa choroby. Ta wiadomość zmroziła Arka i jego rodzinę. Trwa zbiórka na leczenie ratujące życie.

Arek Porwoł
Arek ze swoją 7-letnią córką Elizą. U mężczyzny wystąpił nawrót choroby · fot. archiwum prywatne


W lutym podawaliśmy dobre wiadomości. Immunoterapia przynosiła efekty, a wyniki były bardzo dobre. Założono zbiórkę na kontynuację leczenia w Kolonii. 1 marca informowaliśmy, że udało się zebrać pieniądze.

Maj przyniósł złe wieści. Pojawiły się 2 nowe guzy. Po szybkich konsultacjach z lekarzami zapadła decyzja o pilnej operacji ich wycięcia. Następnie czekają Arka chemioterapia i dalsze leczenie w Kolonii. Konkrety dotyczące terapii będą znane po operacji.

- Arek nie ma siły... Ta wiadomość załamała go kompletnie. Znam go jednak - będzie walczył. Dla rodziny, dla dzieci... On tak bardzo chce żyć! - mówi żona chorego mężczyzny.

Wiadomo już, że leczenie pochłonie gigantyczne środki - musi być zintensyfikowane. Możliwe, że lekarze zlecą także inne metody kuracji.

- Niedługo Arek trafi na stół operacyjny. Bardzo proszę, wyślijcie mu dużo dobrych myśli - on potrzebuje teraz wsparcia, jak chyba jeszcze nigdy wcześniej. Za wszystko dziękujemy - dodaje pani Michalina.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Arek Porwoł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Arek Porwoł" podaj